Întrebare recomandată | LOkk12 a întrebat:

Fetele ce gătim astăzi?! Știe cineva o retetă cu dovlecei, rosii sau paste? Ceva gustos, ușor și repede de preparat!

Răspuns Câştigător
| Silvia93 a răspuns:

Ai putea face paste cu dovlecei big grin
Se papa si rece

| LOkk12 explică (pentru Silvia93):

Asta am si pregatit pana la urmawinking

| Silvia93 a răspuns (pentru LOkk12):

Funda? big grin

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa dovlecei pane! Bati oua si pui feli de dovlecel in ele... apoi le prajesti

| Seretaneva a răspuns:

Poti sa prajesti niste ceapa, morcov, apoi niste bucatele de carne (de dorit de pui), apoi prajesti rosiile pina se primeste un fel de pasta. Daca vreai ca sa fie sos mai gros adaugi putina pasta de tomate.Fierbi niste paste si se primeste o mincare excelenta

| Stefania_Morosan_1993 a răspuns:

Salata de dovlecei..cureti dovleceii ii tai cubulete si ii pui la fiert, ii lasi 20 minute de cand incepe sa fiarba dupa ii incerci cu furculita dupa care ii pui la scurs...intre timp faci maioneza si cureti o ceapa cu un tel pisezi dovleceii pui un praf de sare ceapa si adaugi usor maioneza peste dovlecei...iese ca o salata de vinete pofta buna mie una imi place

| LOkk12 explică (pentru Stefania_Morosan_1993):

Multumesc pentru sugestie, voi incerca chiar astazi sa facwinking

| Liliana001 a răspuns:

Paste cu dovlecei(felul 1), Salata cu castraveti si rosii(felul 2) si un ceai sau o cafeluta cu ceva dulce[o prajitura, o bucata de tort etc.](felul 3, desertul)
Iti va placea!

| Boggie22 a răspuns:

Frigarui?