| llynab a întrebat:

Hartie de orez (rice paper), stie cineva de unde as putea cumpara? Vreau sa incerc sa fac acasa niste pachetele cum se gasesc prin restaurantele chinezesti! Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| raluca2000 a răspuns:

Www.AsianHomeGourmet-online.ro gasesti online o gama variata de ingrediente si condimente asiatice! au si rice paper si urechi de lemn, si sunt ok si ca preturi

2 răspunsuri:
| leonardo a răspuns:

Mda...mancarea chinezeasca si Eminescu (like 2 peas in a pod).
Eu am gasit la carrefour cateva chestii interesante pentru mancarea asiatica (rice noodles - pentru pachetele de primavara thai style). Este un sector - mancare internationala parca se cheama - incearca si acolo.
Daca nu gasesti, sa stii ca ar merge si cu foietaj congelat pe care-l gasesti la orice mini/super market.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inearca la un magazin cinezesc (nuh glumesc la mine sunt in oras) app haideti sa il cinstim pe eminescu lecturand aceste creatzii! aratatzi ca va pasa de cultura tzarii noastre http://cenacluljj.wordpress.com/eminescu/