| Lora a întrebat:

Hei buna fetele! N-am nici o idee ce sa gatesc astazi am in frigider un pui intreg, ficatei, carne tocata de vita, tot felul de salamuri nu stiu ce mancare sa pregatesc pentru iubit cand apare seara de la lucru.Cine ma ajuta cu idei?

Răspuns Câştigător
| ElecktroFloweR a răspuns:

Pai cred ca seara se mananca ceva usor. Dar din c ai spus tu ca ai nu cred ca se poate pregati ceva usor poti sa faci un platou de mezeluri ( branza, salam, rosii, castraveti.cascaval,etc.) si poate si un pui la cuptor cu niste cartofi pe langa sub o frunza mare de salata pentru gust. Sper ca ti-am fost de ajutor. Fundita... Sa imi spui cum a fost mancrea. Pofta buna!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un soteu de ficăței cu pireu de cartofi și o salată de roșii.
Poftă bună.
Pa, pa.

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, o ciorba buna cu perisoare din carnea tocata si niste legume si niste ficatei sote cu cartofi piure, dupa cum spunea legiuitoarea.Sau pui la cuptor cu rizi bizi, sau papricas de pui cu galuste. Pofta buna si spor la gatit. Pa

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Poti face pui la rotisor. Daca nu ai poti face pui la tava cu garnitura de cartofi sau pui la pungathinking

| enchanted a răspuns:

Carnacior sau salam taiat pe lung sub forma de bete invelit in piept de pui batut putin si condimentat, prins cu o scobitoare si prajit in ulei incins sau poti sa-l dai prin ou ca pe snitel, cu o garnitura de legume sau cartofi sau un piure delicios si salata de tot ce vrei tu. dar neaparat iti trebuie o ciorba cu perisoare daca tot ai carne tocata, care se face repede ca si celalalt fel

| 111_9849 a răspuns:

Poti face pui la rotisor, sau ficatei.thinking

| gatito a răspuns:

Si miu imi place sa gatesc pentru ubi meu

| Denisutza_3791 a răspuns:

Pai poti sa faci o salatade legume si niste friptura de pui cu cartofi natur.