| Tania7677 a întrebat:

Heii trebuie sa merg cu trenul la Bucuresti singura am 11 ani. Ini ests frica ca poste cine stie se is cineva de mine. Ceva sfaturi

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu se ia nimeni de tine, fiecare e pe treaba lui in tren. Eventual daca stai langa niste oameni dubiosi, ceri persmiunea controlorului sa te muti langa alte persoane (Daca e loc liber). Ia-ti o carte cu tine si citeste sa te tii ocupata (asa daca stai pe telefon sa zicem ca ar fi sanse sa incerce vreunul sa ti-l ia, desi nu cred)

2 răspunsuri:
| Anonim1207 a răspuns:

De ce ar trebui sa mergi singura si din ce oras vrei sa mergi pana la Bucuresti? Ce faci acolo ai telefon? Te ia cineva. da mai multe detalii. daca vrei sa mergi doar asa de capul tau nu o face.

| Tania7677 explică (pentru Anonim1207):

Nu nu plec de capul meu. Da ma ia cineva