| EuuNeew a întrebat:

Heiiiii dam test la romana luni si nu stiu ce sa invat spuneti-mi voiiii
funda

Răspuns Câştigător
| xBlackPearlX a răspuns:

Pai invata si tu genurile literare(epic si liric) substantivul adverbul pronumele modurile si timpurile verbelor, hiat diftong triftong, si sa faci compuneri in 8-10 randuri sau in 10-15 randuri depinde, poate fi sa incadrezi textul poezia in gemul literal (vezi mai sus) sper ca te-am ajutattt fundita

4 răspunsuri:
| xlmpq a răspuns:

Doamne, cea mai tampita intrebare posibila, de unde sa stim noi ce ai facut tu la scoala? din ce ai facut o sa ti dea test.

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Pai depinde in ce clasa esti, eu sunt in a5-a si am dat din sa analizam predicat si subiect sa facem compunari sa raspundem la intrebari de astea poti sa citesti un text sa o rogi cu cine esti aca sa sa iti dicteze din texy apoi sa povesteti sau sa faci rezumat si faci intrebari si sa raspunzi sau ce vrei tu. Funda

| Ionela_6633 a răspuns:

Pai ce cls esti?

| XxLethalDrog a răspuns:

Iati caietul de anul trecut si mai treci cu vederea sau invata ce ai facut anul trecut happy