| bmm a întrebat:

Hello. spuneti-mi si mie un sos bun cu care pot manca pulpa de pui la gratar!
P. S. Ceva din legume cu putine grasimi deoarece sunt la curabig grin.
Dau fundita!happy

Răspuns Câştigător
| andrrei08 a răspuns:

Pai, faceam eu un sos vara trecuta... am copt niste rosii pe gratar, apoi le-am curatat de coaja si le-am pisat bine bine cu niste usturoi, putina sare si oregano. Si poti sa pui si un strop de ulei de masline ca ala nu ingrasa happy alt sos care ii iesea mamei mele bun. pisa niste usturoi bine bine, il punea cu smantana( foarte foarte putina sare) si cu niste marar tocat marunt, si amesteca tot. Oricum, il recomand pe primul, deoarece smantana cam ingrasa big grin

2 răspunsuri:
| dyanico a răspuns:

Este pe la orice supermarket amestec mexican, cu tot felul de legume.Este foarte gustos si trebuie doar fiert cu putina sare.Costa cam 3-4 lei.Cam asa arata: http://248.ro/image/cache/data/005/AMESTEC%20MEXICAN-250x250.jpg