Întrebare recomandată | bicsol a întrebat:

Hello TPU! Cum pot pastra mai mult sucul de mere facut cu ajutorul storcatorului de fructe, acasa. Nu vreau sa il pasteurizez sau sa adaug aspirina si nici sa-mi spuneti ca "baut in momentul respectiv e cel mai bun". Am nevoie de un raspuns foarte bun! Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| Paulassss a răspuns:

Buna! Dar ce are daca il pasteurizezi? Prin pasteurizare, sucul nu-si pierde insusirile, nu contine chimicale. Asa il poti pastra in pungi Bag in Box la temperaturi inalte. Daca nu vrei asa, atunci cea mai buna optiune este congelarea, asa cum spunea si MgdDroopy.

4 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

Eu aș apela la congelator

| Bogdan355 a răspuns:

Ca sa il pastrezi asa il pui in frigiderlaughing

| Teodora11042002 a răspuns:

Il pui intr-o sticla si il bagi la congelator. rezista mult. dupa ce il scoti, daca e inghetat lasa-l sa se desghete singur.