| 12Hsgsvu12 a întrebat:

Hey,am un lantic foarte subțire de argint.Am văzut ca din culoarea lui,a prins o culoare neagra apoi o culoare rozalie.
De ce s-a făcut rozaliu?
>Știu ca este din argint, fiindcă am văzut stanta pe el >
L-am curățat, dar culoarea tot o menține de roz

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Clar, argintul ăla bate in cupru/alamă

| SoulReaver a răspuns:

Probabil din cauza reactiei cu transpirația ta. La unii se înegrește.

| mystery1girls a răspuns:

Probabil a reacționat în combinație cu parfumul pe care l-ai folosit, ori cu PH-ul pielii sau transpirația. Încearcă să-l cureți. Există soluții speciale de curățare (pe care le găsești la bijutier). Sau mai sunt metode „tradiționale", dar nu le știu.