| TeiubidilicescAllex a întrebat:

Hey.Buna! vreau si eu sa stiu cum se face un aluat de pizza..care ma ajutati?big grin fundiţă'love struck

9 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Tasteaza pe google,, aluat pentru pitzza,, si se rezolva.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uite aici rețeta de pizza întreagă, cu aluat fără drojdie! http://zinnaida.ro/2010/11/19/pizza-cu-ciuperci-si-bacon/

| Deniiidk a răspuns:

Http://www.barbatlacratita.ro/2011/02/reteta-blat-de-pizza.html
ai aici si poze, ca sa te descurci mai bine. Fundita?

| delia_6094 a răspuns:

Aluatc fara drojdie care mai mereu imi iese:400g faina, 140 gr margarina(eu folosesc unt), 2-3 linguri de apa, 1lingura ulei, 1 ou, putina sare. Faci un aluat din toate ingredientele, il lasi putin la rece si apoi il intinzi(poti si cu mana libera) si il umpli cu ce vrei.pe el pui un sos dee rosii, ketchup, bulion, ce ai.Eu fac reteta :2 adica 200grfaina, ....Iese o pizza maricica.succes si gateste cu gust!

| Loghin_Alina_1985 a răspuns:

Pui faina, putina sare, drojdie si apa calduta.Framanti aluatul cam o jumate de ora si din cand in cand torni cate un strop de ulei de masline.Il lasi la crescut 3-4 ore.Asta e secretul la un aluat de pizza bun...Framantat mult si sa il lasi sa creasca mult.P.S. Aluatul nu trebuie sa fie nici prea tare nici prea moale cand il framanti.

| dyanamady a răspuns:

Aici e intreaga reteta de pizza de casa e simpla am facut si eu :-p
http://www.lalena.ro/7-reteta-Pizza-simpla-de-casa.html

| dyanamady a răspuns:

Http://www.lalena.ro/7-reteta-Pizza-simpla-de-casa.html
aice e toata reteta de la pizza de casa e simpla mie mereu imi iese:-p

| BaaEuSunt a răspuns:

Eu il fac ca aluatul de la paine doar mai subtire iese minunat de gustoshappy

| XDeyXMăăX a răspuns:

Simplu love struck. Faina etc. si iasa un blat...
Asta am vazut la maicamea rolling on the floor
Fundita >? Plz. Ca nu am puppy dog eyes