| Rox3tte a întrebat:

Hey, cine ma poate ajuta cu retete de prajituri specifice din ungurime? Pentru a impresiona niste musafiri din Targu Mures... Am facut supa de visine, prajitura vacuta, galuste cu prune, dar vreau si altceva...
Koszonom sziepen!

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Fii o gazda buna, amabila si mai ales curata, asa ai sa impresionezi mai mult decat cu o prajitura care probabil nu o sa se ridice la pretentiile lor. Gateste ce stii tu cel mai bine si esti sigura ca iti iese bine. Daca totusi vrei sa incerci o reteta de la noi, incearca Greta Garbo sau Jerbo.

| Rox3tte explică (pentru Ironwin):

Mmm, multumesc! Sunt foarte atenta si la celelalte aspecte pentru ca prietenul meu este maghiar

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa impresionezi pe cineva, nu gatesti macarea lor traditionala, pentru ca-i dezamagesti de fapt, pentru ca, indiferent cat te straduiesti nu vei gatii ca stilul lor.

Gateste mancarea ta favorita si ceea ce stii mai bine sa faci, ca sa impresionezi.