| Mirkutza99 a întrebat:

cum imi pot da seama cand o rodie este stricata, dar fara sa o desfac, de exemplu cand o cumpar de la magazin, cum o aleg ca sa fie buna? Ofer Fundaaaaaaaaaaaa la primul raspuns bun! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii şi sfaturi pentru alegerea unei rodii la linkul :
http://retete.acasa.ro/......10122.html

http://www.gustos.ro/......minte.html

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Trebuie sa fie grea si coaja nepatata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Rodiile dacă sunt stricate devin mai maronii, iar bobiţele se fac la fel alb cu maro şi se usucă cu timpul şi sunt amărui!
Te pup!

| Mirkutza99 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a fost de folos raspunsul tau, dar cel de sus era mai vechi! Eu nu te pup, te sarut! Sper sa mai primesc si la alte intrebari raspunsuri de la tine! Urmatorul tau raspuns corect, chiar de mai sunt si altele mai vechi si mai bune, este premiat-! Esti favorizat!
Bravo!