lolita
| lolita a întrebat:

Imi puteti spune cat costa o sticla de vin " sange de taur "? daca este posibil in euro.

Răspuns Câştigător
| csintalan a răspuns:

...nu pretul conteaza la un vin, ...gustul din naturalete nu din sulfati, ...in jur a 2 Euro,... dar sa calculam invers, din 2 Euro scadem-pretul de raft,...-pretul de introducere in mag,...- adaosul comercial,...-adaosul de la distribuitor,...-transporturile, ...impozitele catre stat, ...sticla,desingul,...productia,...ajungen la 0, 75 Eu, din cate kg de struguri iese 0, 75 l vin? ...atunci este din struguri?,... sper sa nu te superi, ...doream sa tin o lectie de merceologie,...rolling on the floor)

12 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Macar ti-a placut la gust?

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

2-3 euro.Nu este un vin de calitate, contine sulfiti si alte chimicale! Eu zic ca mai bine dai 10 euro si cumperi un vin de o calitate mai buna! Sunt total de acord cu Regis!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

2 euro la Penny Market sau Interex (8 roni).

lolita
| lolita explică:

Am o prietena care de fiecare data cand vine din Romania imi aduce acest vin si nu vrea sa il platesc, acum vad de ce happy happy

lolita
| lolita explică:

Da este dulce dar te duce happy

| Sara a răspuns:

2 Euro

regis
| regis a răspuns:

2-3 euro. Atentie insa, un vin cu nume pompos nu este neaparat un vin de calitate. Cititi cu atentie etichetele si nu uitati ca vinurile cele mai bune sunt cele facute din struguri.

| maryusGosSu a răspuns:

Dulce,dar dk te imbeti din el, o sa ai probleme a2a zii, iti spun din proprie experienta,, sau dk il amesteci cu alt vin e mai nasol...
aveti grija cu bauturawinking

| selef a răspuns:

2 eu-8 lei la Penny Market

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cat costa un vin din fontanafredda dolcetta d'alba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

6 euro:p

| cristiana_9515 a răspuns:

In aproape orice market este aproximativ 8-9 lei