| marcy a întrebat:

Imi putetin recomanda o reteta buna de gravy? Multumesc

3 răspunsuri:
| dicarmencitta1957 a răspuns:

Fii te rog mai explicita, ce inseamna la tine gravy? Cumva gravida? Sau fii un pic mai explicita, ceea ce iti doresti nu este bine exprimat de tine.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Pe google am gasit reteta de gravy, din cele mai luxoase restaurante:Ingrediente:

Juices from roast meat
500 ml stock
½ glass of wine
2 springs of Rosemary
1 tbsp Flour
1 tsp butter
salt and pepper

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Ingrediente:

Juices from roast meat
500 ml stock
½ glass of wine
2 springs of Rosemary
1 tbsp Flour
1 tsp butter
salt and pepper -1 l apa
-150 g rich brown
-150 g ox tail
-faina (optional)
Mod de preparare: 1litru apa, 150 gr.rich brown (sau se inlocuieste cu delicat de vita de la Maggi), 150gr. ox tail (sau se inlocuieste cu delicat de pui â€" Maggi), si in cazul in care aceste delicaturi nu contin faina se adauga o lingura de faina se firbe la foc mic. Tara origine: Noua Zeelanda
Specialitate: Noua Zeelanda