| Andreeaaae a întrebat:

În cât timp se întărește budinca?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In 30-40 minute, dupa ce ai scos-o de la cuptor, practic cand se raceste daca este din cea coapta la cuptor.

Daca este din cea facuta instant de la plic, apai scrie pe plic cat trebuie tinuta la frigider, un anume timp in functie de ingredientele din acel plic si de gelatina folosita.
Vezi ce scrie pe verso la acel plic.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebarea ta e cumva cu subînțeles?

Răspuns utilizator avertizat
| Madaxo97 a răspuns:

Depinde de care budincă vorbești. Daca te referi la cea de ciocolată de se face la plic, dacă ai pus prea mult lapte nu se întărește, respectă instrucțiunile de pe plic si se va intari in cateva minute după ce se răcește