| dancapitan a întrebat:

In ce regiune a tarii se fac cei mai buni carnatzi afumati?

7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

In Ardeal, in gospodariile taranesti cand se taie porcii de Craciun! In toate satele sunt macelari care sunt programati din timp de gospodari sa vina sa le taie porcul si sa pregateasca mezelurile. Apoi in cateva zile ii afuma in afumatori special construite. Pe vremuri se afumau in podurile caselor unde hornul avea gauri lasate special pentru a intra fumul si in pod la mezeluri si slanina!

Janina
| Janina a răspuns:

Oltenia big grin

| Frrramboise a răspuns:

In Ardeaaaaaaaaaaaaaal! yum yuum.

| Doddel a răspuns:

La plescoi nu stiuhee hee

| ATHOS a răspuns:

Haide in Ardeal Capitane! Nu vei manca nicaieri carnati mai buni!
Pofta buna!

| Revolt666 a răspuns:

La carnatzesti

| Bianca_papusha a răspuns:

In ardeal...iti spun eu sigur...In special in Marginimea Sibiului