| flaviu1234 a întrebat:

La ce este buna salata de varza?winking

Răspuns Câştigător
| Aylee a răspuns:

Pentru slabit. Are foarte multe vitamine.

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu are multe calorii, nu duce ea în sine la slăbit!
http://www.terapii-naturiste.com/plante/legume/varza.htm
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E foarte buna de mancat.

| danut a răspuns:

"G a răspuns: Bai frate daca nu stiti despre ce este vorba, nu mai raspundeti aiurea gen "la mancat" si nu va mai dati voi destepti!"
Uita ca tu ne-ai intrecut in ale "cunostintei", eu mananc salata de varza de cativa zeci de ani si n-am slabit deloc asa ca mai lasati-o moale cu cele auzite dupa ureche. Varza este buna la multe afectini dar NU ca salata, salata este buna DOAR ca mancare asa ca cel care a acordat stupid celor ce au spus la mancat (fara suparare sau jignire) este o persoana fara nici un fel de cunostiite. Mai pe romaneste cred ca este o belitura de plod abia iesit din perioada de alaptare.

| gigel68 a răspuns:

E buna ca "garnitura" la o friptura.

| Damasc a răspuns:

Nu stiu sigur.dar singurul raspuns ce imi trece prin cap este " la digerat " da nu cred ca e bine.Cum sa intrebi asa ceva omule? crying

| Alexxys a răspuns:

La gust! tocmai am mancat una...fu delicioasa! pune si niste rosii in ea iese si mai buna! legumele si fructele sunt f bune pentru organism, ideea e sa le speli bine bine, ca pe urma vine E-Coli peste tine happy

| georginika a răspuns:

Buna.Din cate stiu eu ajuta la purgatie.Am inceput si eu de azi o dieta pe baza de salata de varza, astept sa vad efectele big grin

| lora3u a răspuns:

La mancat, categoric! laughing

| lora3u a răspuns:

La mancat!

| trustbogdan a răspuns:

La mancat laughing

| Schatten a răspuns:

Bai frate daca nu stiti despre ce este vorba, nu mai raspundeti aiurea gen "la mancat" si nu va mai dati voi destepti! Salata de varza este buna in special pentru slabit, deoarece este o leguma foarte putin calorica. Poti tine cura cu salata de varza sau supa de varza. Dar varza este buna pentru foarte multe afectiuni, poti cauta si tu pe net pentru mai multe informatii.

| Schatten a răspuns:

@danut: Pentru o cura cu varza (supa si chiar salata de varza - pentru ca da, si ea ajuta) trebuie sa inlocuiesti mancarea obisnuita, si sa mananci numai varza pentru o perioada, pana cand vor aparea rezultatele. Acum depinde si de organism, dar pe mine m-a ajutat sa dau jos cateva kilograme intr-un interval nu foarte lung. Si nu v-am intrecut in ale cunostintei, am dreptatewinking Poti sa gasesti si pe net sa vezi ca nu sunt eu aia "fara cunostinte".

| Forevăr a răspuns:

La halit. happy

(citesti paranteza degeaba)

| FreddieMercury a răspuns:

La mancat.

| uca_1023 a răspuns:

Este un foarte bun antioxidant, deci incetineste imbatranirea celulara(daca este consumata in cantitati maricele)