| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

● Macaroanele contin grasimi saturate?

5 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Da.O portie are, in medie, 10 grame de grasimi saturate.

| Afãrinツ a răspuns:

Aham, dar nu mereu. depinde cu ce le mananci. daca le prepari cu ketchup, branza sau cas asta aduce la aprox. 13.8 g de grasimi saturate. Tine minte, mananca sanatos (legume si fructe) si fa miscare macar 30 min pe zi pentru ca un suflet sanatos se gaseste intr-un trup sanatos asa ca tinel bine sa nul imbolnavestiwinking

| AdmiNuL a răspuns:

Depinde.

| Cristian969 a răspuns:

De fapt aceste grasimi saturate se gasesc mai mult in produsele de origine animala.Da macaroanele contin(nu in cantitati mari), numai in cazul in care le maninci cu ceva(brinza, bacon...)İnsa un sfat, cu acestea niciodata nu vei slabi big grin tongue

| rockiordeath a răspuns:

Nu stiu cred ma rog da...