| alina88 a întrebat:

Mai e un pic si vine carciunul! Ce veti gati pentru aceasta sarbatoare sfanta?

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cum se face in fiecare an, sarmale, friptura, placinta cu branza, carnati afumati si un bors cu carne de porc de la pomana porcului.

| Arthur a răspuns:

Salata boeuf, oua umplute(neaparatbig grin felurile mele preferate de Craciun, he hehee hee ), friptura de capra, marinata de peste (facuta in casa), ciorba de burta, salata de sfecla rosie(coapta), sarmalute...
Prajituri: alba-ca-zapada(obligatoriu, nu trebuie sa lipseasca, e delicioasa tongue), prajitura cu nuca si cafea, saratele cu susan/mac, prajitura cu nuca de cocos, cozonac/chec...etc

| alina88 explică:

Scuzati, nu bagati in seama intrebarea ca am vaz abia acum ca sa mai pus. mii de scuze, nu-i nevoie sa mai raspundeti, scuze inca o data,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi intrebare am pus-o eu dimineata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i nimic, sarmalutze, ceva cu ciuperci si vreau spanac ca n-am mancat de mult, nu este specific mesei de craciun dar la cuptor cu miel merge.