| EduardGa a întrebat:

Mananc pizza de ori cate ori am ocazia. Niciodata nu refuz. Fie o comand din locul meu preferat, fie o fac eu, in propria bucatarie. Ce retete de pizza stiti voi? Ce secrete pentru cea mai buna pizza, stiti? As vrea sa imi dati sfaturi utile, noi secrete, si nu retete copiate de pe net.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Secrete? Nu tocmai. Daca erau secrete nu ti le spuneam: ideea de baza e sa folosesti alimentele cat mai proaspete, eu am incercat ca pe compozitie sa pun si un ou sau 2 batut bine, intins pe intreaga compozitie... ii da un gust nemaipomenit, o alta chestie ar fi sa adaugi si cateva cubulete de slanina, gasesti in comert, ii da un gust delicios dar nu in cantitati mari ca e gretoasa. Cascavalul ii d u pe razatoare si l il pun cu 5-10 minute inainte de a scoate tava din cuptor, pentru ca sa isi pastreze forma nu sa se topesca ca o plasa. Odata am incercat sa fac pizza cu, cubulete de carne de pui prajita, alaturi de salam, carnati, masline, etc. A iesit foarte delicioasasi foarte satioasa.