| lllorenusssuumeu a întrebat:

Nu stiu ce sa mananc astazi la pranz ma gandeam sa imi fac orez cu lapte fara zahar sau orez cu dulceata?
vreau doar sa stiu dacă ingrasă sau are multe calorii? si ce sa mananc cu lapte sau dulceata şi ingrasă? dau funda :**

Răspuns Câştigător
| bbu2eugen a răspuns:

Pai orezul cu lapte e cel mai indicat o portie are 127 de calori. Ti as recomanda sa mananci mai bine la pranz mai multa energie pentru ca la pranz digestia este cea mai buna. Pofta mare

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si dulceata si orezul ingrasa

| TheAce a răspuns:

Orezul cu lapte e prin definitie hipo-caloric. Singura problema poate fi data de constipatie, daca e consumat in cantitati mari. poti inlocui zaharul cu scortisoara pentru un efect dietetic.

| StalkerSoul a răspuns:

Mananca orez cu lapte