| Jardelin a întrebat:

Orez arabesc.
Stiti niste retete testate de dumneavoastra? Din ceea ce am vazut la restaurantele libaneze si turcesti cred ca se face din orez prefiert si contine fidea in el. Este delicios!

Stie cineva cum se prepara? Multumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ma zbat dupa mancaruri arabesti desi am avut de multe ori ocazia sa mananc asa ceva.Am cautat asta pentru tine.
Sursa:http://www.bucataras.ro/retete/orez-arabesc-cu-fidea-33135.html

| Jardelin explică (pentru darrio2007):

Merci dario pentru link, sa stii ca nu am dezvoltat o obsesie pentru mincarurile arabesti, nici pe departe! Dar imi plac foarte mult si din cind in cind mai intru in cite un restaurant libanez pentru ca mi se face dor.

| darrio2007 a răspuns (pentru Jardelin):

Nu crede ca am crezut asta.Ma refer la ce spui in legatura cu obsesia.Cunosc persoane care se uita mai urat la o fasole decat la un sfiha sau un bukhari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jardelin suna a gradina de ceai negru
however, nu fac orez pentru ca am amintiri groaznice cu orezul si chiar daca l-as face cu unt am amintiri groaznice cu untul. daca esti pasionat de post am descoperit cum face david lynch quinoua
http://www.youtube.com/watch?v=B6o5HXkR4YQ