| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a deveni bucatar este necesara diploma de bac sau sunt suficiente 12 clase? Deoarece m-am gandit ca, in nefericitul caz in care nu iau bacul din prima, sa invat intre timp o meserie, pentru a evita situatia jenanta de a sta ca un trantor pe banii parintilor pana reusesc sa iau examenul...si m-ar interesa meseria de bucatar in mod deosebit, deoarece ma pricep destul de bine sa gatesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face scoala si profesa linistit, n-ai nevoie de diploma de bacalaureat.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este necesara diploma, important este sa ai talent si sa-ti placa. Numai bine!

| Artegor a răspuns (pentru Ioandelasal):

Vreau sa spun... dupa ce termini scoala respectiva devii bucatar cu acte in regula cum s-ar spune. Adica poti profesa si daca nu ai pe moment bacalaureatul; pe mine aia ma intereseaza

| Ioandelasal a răspuns (pentru Artegor):

Poti face scoala si profesa linistit, n-ai nevoie de diploma de bacalaureat.

| Ella3133 a răspuns:

Nu este neaparata nevoie de diploma, dar cu ajutorul diplomei vei putea gasi si mai multe locuri, poate chiar mai bine platitewinking

| rastadoll a răspuns:

PAI eu zic ca sunt sanse si in toamna daca te apuci serios de treaba. in aceiasi situatie sunt si eu si o sa ma apuc serios de invatat pentru a lua in toamna... gandeste-te doar ca acum inca le ai recente ca na. ai terminat a12a dar dupa un an de pauza crede-ma o sa-ti fie destul de greu. asa ca mai bine straduieste-te pentru sesiunea din toamna. bafta multa!