| Zurbagioaica a întrebat:

Piscoturile de sampanie sunt acelasi lucru cu limbile de pisica?

Răspuns Câştigător
| Diianna05 a răspuns:

Nu. limbile de pisica au ciocolata la capete

3 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Nu

| trăncănici a răspuns:

Nu,pişcoturile sunt cilindrice,le umpli cu frişcă sau creme,libuţele de pisi, sunt din acelaş aluat, dar forma e ca de limbă! Le poţi face şi tu.Îţi trebuie o tablă de copt pe aragaz.Reţeta e ca de pandişpan, dar fără ulei.la pişcot,pui aluatul ca la clătite, dar mic, de 5-6 cm, cînd s-a copt pe margini şi la mijloc, extragi folia şi o rulezi.limbuţele le laşi pe un platou curat să se răcească.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

A zis cineava ceva de piscoturi big grin tongue happy
Ce pofta mi-ati facut de niste limbi de pisica cu ciocolata si de un tiramisu cu piscoturi!