| Membru0 a întrebat:

Pot gasi la cofetarii niste flori sau modele (comestibile) pentru a pune pe un tort? Dati-mi niste nume de cofetarii si preturi daca stiti.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se pot găsi astfel de "ornamente" la majoritatea laboratoarelor de cofetărie!
Se fac la comandă.

Denumiri NU are rost să-ţi dau, din moment ce n-ai indicat localitatea de domiciliu...

Preţurile DIFERĂ în funcţie de laborator, model, cantitate, etc.

Sau, POŢI face tu, acasă, nişte ornamente - vezi linkul :
http://torturilelissei.blogspot.ro/2009/01/pasta-de-zahar.html ( în secţiunea "Ornamente" poţi găsi diverse modele/machete de ornamente pentru tort şi modul de realizare )

Toate cele bune.

| Manyna a răspuns:

Poti gasi si in selgros sau carrefour, eu am cumparat niste trandafiri superbi pentru tort din selgros

| MayanMistica a răspuns:

Daca esti in criza de timp atunci cumpara-i. Dar intre timp te poti apuca si tu sa inveti. Greu nu e, trebuie doar sa-ti placa. Uite aici siteul cuiva care face minunatii cu fondantul. Siteul este in limba engleza dar la cum arata poti intelege chiar daca engleza ta nu este foarte buna.
http://www.designmeacake.com/tutorials.html

Incepi cu Rose part I pana la partea a VI a
Succes!