| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, am acasa o sabie probabil de la stra binica-miu si e foarte veche, lama e toata ruginita.Vreau sa stiu daca pot cumva sa curat rugina de pe ea. Exista vreo solutie sau ceva?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prin slefuire.

| Pardelian a răspuns:

Nu e rugina e patina timpului. Unele lucruri sunt mai valoroase asa cu patina. Nu te apuca de unu singur sa slefuiesti sabia informeaza-te prin slefuire ii distrugi valoarea

| mircea22b a răspuns:

Problema nu e curatirea de rugina ci intretinerea ei. Daca nu ai suficient timp sa o intretii mai bine las-o asa cum e.

| Catabtr23 a răspuns:

Conteaza cat de ruginit, nu stiu daca ai aflat, dar sucul Coca-Cola este eficient la indepartat rugina