| Viperix a întrebat:

Salut. Am nevoie de un extras bancar de la ING, dar nu am cont. E pentru angajare. Daca merg saptamana viitoare si imi deschid o sa poata sa imi dea extrasul dupa deschiderea contului sau trebuie sa mai astept alte cateva zile?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa deschiderea contului vei primi, la cerere, un extras de cont.
De altfel nici n-ai avea nevoie de extras, la angajator poti depune contractul de cont, acestuia ii este necesar, de regula, doar pentru IBAN, ca sa stie unde sa-ti vireze salariul.

| sierra1 a răspuns:

"Am nevoie de un extras bancar de la ING, dar nu am cont"

ordinea firească e: faci cont apoi iei extras nu invers

| doctorandus a răspuns:

Dap. Vezi sa nu ajungi "sageata". Nu trimite mai departe sume de bani primite de la necunoscuti.

Răspuns utilizator avertizat