| Ihateglovo a întrebat:

Salut, stau într-o chirie de câțiva ani și mereu am avut probleme cu umiditatea cât și cu pierderi termice(stăm la parter la casă). Recent am observat ca este o gaură la exterior, destul de mare prin care se pot vedea cărămizi și poate o țeavă de ceva fel undeva spre baza casei care coincide cu colțul camerei și din care am specula noi că vin problemele menționate mai sus.Pe partea cealaltă a găuri din afara curții este plasat un panou de metal în care se află țeava de gaz.Nu pot să deschid fizic panoul dar am mai văzut panouri de acest tip deschise și de asta știu ce se află în interior,acum întrebare mea este, aș putea să umplu această gaură cu spuma poliuretanică sau nu?, sau dacă știți pe cine să contactez sau să întreb let me know.

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Il contactezi pe proprietar si ii spui sa izoleze acea zona, ca vine iarna iar voi stati in frig.
Cauta si o alternativa la locuinta asta.