| RecKinul a întrebat:

Salut, TPU. Am cumpărat un aragaz pe gaz Gorenje și nu sunt mulțumit de cum funcționează. Cuptorul încălzește prea tare și când încerc să coc câte o pizza, mi-o cam arde chiar și dat la minim. Aragazul e pe butelie.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aragazul are montata diuza pentru butelie sau pentru gaz metan?
Vorbeste cu un instalator de gaz AUTORIZAT, sa-ti regleze arzatoarele, inclusiv cuptorul.

| darrio2007 a răspuns:

Schimba duzele ca sa fie pentru butelie. Sunt patru duze cu gauri intr-o pungulita. El din fabrica vine cu cele pentru gazul de pe teava.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si ce putem face noi, tu l ai cumparat, inseamna ca ori nu stii ce cumperi, ori nu stii sa l folosesti, daca nu esti multumit de el returneaza l, dar nu cred ca aragazul are un defect, cred ca tu nu stii sa l folosesti, si de ce il folosesti pe butelie si nu pe gaz?

| RecKinul explică (pentru CristiDinBucuresti):

Îl folosesc pe butelie pentru că nu sunt racordat la gaz. Am schimbat duzele.

| xerxes1 a răspuns:

In restaurantele italiene pizza sta 2 minute la 300 de grade.

| RecKinul explică (pentru xerxes1):

Chiar și ai congelată din supermarket?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O lasi mai putin in cuptor.