| JockerStoica a întrebat:

Am observat că in nici un magazin nu se mai gaseste Finetti de care era inainte ma refer la finetiul ala original de era inainte. Acum nu mai e decat finetii din ala cu aroma de alune de padure. Deci dc nu se mai gaseste fineti original?

Răspuns Câştigător
| zuzualina a răspuns:

Ăăăă... de mult nu se mai gaseste...

Plus ca acel Finetti tot crema de alune era laughing Si daca te uiti la ingrediente si producator... SUNT ACELEASI.

Practic, pe intelesul tau... aceeasi Marie cu alta palarie... acelasi finetti, putin schimbat la gust ce-i drept, dar cu un alt ambalaj.

6 răspunsuri:
| Iuliaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna!
Nu stiu ce s-a intamplat sau de ce s-a schimbat dar asta-i lumea din ziua de azi..nu ai intrebat-o pe bunica ta niciodata cum a fost halvaua pe vremuri? asa si cu Finetti..nimeni nu stie.
Fundaa? kiss

| Vecinaaa a răspuns:

Nu stiu unde stai tu dar eu locuiesc in Galati si gasesc la Kaufland happy

| BiuL a răspuns:

Fi vechiul Finnetti tot cu alune de padure era... s-a schimbat doar ambalajul eventual.

| suMRed34 a răspuns:

Nici Coca-Cola nu mai are gustul de alta data, asta pentru ca producatorii prefera profitul in detrimentul multumirii clientilor si cum profitul e mai important decat "traditia" gustului noi ca si consumatori avem de suferit.Ei produc teoretic acelasi lucru, practic...nu e acelasi lucru si e facut cu bani putini din partea lor si au un profit prea mare.E pacat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nici uleiul nu mai este ce a fost odata.
Toate se schimba din pacate acum.
Te pup!