| Gabryel133 a întrebat:

as vrea sa invat sa gatesc, tot caut pe net cum se gateste... niste spaghette ( doar un exemplu ) dar imi apar numai si numai retete sofisticate as vrea un site de pe care pot invata sa fac mancaruri mai simple...pentru inceput happy Dau funda pentru cel mai bun site, canal de youtube sau ce mai poate fi

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 1cristian1990 a răspuns:

Fierbe macaroanele, scurgele de apa, rade branza mai uscata putin, nu cascaval si pune peste ele, pune-le la foc cu branza si amesteca, dupa ce sa topit branza, adauga sare si busuioc! Eu asa le fac si imi plac mult! Simplu!

| LOkk12 a răspuns:

Salut.Ma bucur cand aud pe cineva ca doreste sa invete a gati.Pentru ca esti incepator ti-as sugera sa nu te concentrezi prea tare asupra prepararii salatelor ca asta e joaca de copii.Mai bine invata pentru inceput sa prepari zeama de gaina(mai usor si gustos nu exista), supele, borsurile sunt mai sanatoase si repede de preparat.
Ca site-uri de referinta ti le sugerez de unde am invatat mult sa gatesc simplu, sanatos si gustos:
http://www.reteteculinare.ro
http://www.retetecalamama.ro
Si ca video:Reteta de Acasa prezentata de Simona Mihaila la acasa tv care sunt disponibile si pe youtube.
Spor la munca.;)

| MoshEne a răspuns:

Ciao!
Daca te intereseaza bucataria italiana, uita-te pe www.lochef.ro
Sunt si retete simple si unele mai dificile, iar toate sunt explicate pas cu pas, astfel incat sa poata fi realizate si de incepatori. Sper ca ti-am fost de ajutor...

| laura1999 a răspuns:

Cauta pe youtube jamila cuisine si aboneazate la canalul ei
Cu ea am invatat sa gatesc si totu mi se pare acum simplu!
Are multe retete are si site!
Cauta nu vei regreta!
Fundita! :*

| vika9999 a răspuns:

Daca stii macar citiva pasi simpli poti incepe singur/a in propria bucatarie ...Chiar poti crea si retete noi si destul de gustoase.Trebuie doar sa ai putina idee. Sper ca te-am ajutathappy