| Polinco a întrebat:

De ce atunci cand fac gratar mi se lipesc mici, aripile, pulpele, etc pe gratar? Am incercat sa-l ung cu ulei dar in zadar. Oare se fie de vina gratarul? Tin se precizez ca il curat de fiecare daca dupa ce l-am folosit.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Lasa-l sa se incinga bine gratarul, apoi unge-l cu grasime, ulei sau freaca bine o ceapa taiata in doua pe el, si apoi pune carnita pe el.
Daca nu e incins bine dinainte se lipesc.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Da,cred că e de vina grătarul.Incearca unul nou sa vezi daca e aceeași situație, strânge niste bani.Succes!

| sierra1 a răspuns:

Incearcă să ungi grătarul încins cu slănină