| CristeaRobert a întrebat:

Ma numesc Cristea Robert, am 14 ani si sufar de diabet zaharat de 3 ani. Problema este ca vreau sa slabesc si nu stiu cum. regimul meu de carbohidrati sunt impartiti astfel : Dimineata- 60 Hc, Pranz- 90 Hc, Seara- 70 Hc, Gustarea de la 22:00- 20 Hc. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste un antrenor personal sau pe cineva specializat sa ti recomande sa faci exercitii care sa te ajute sa slabesti, specific problema de sanatate. Succes.

| vangaelis a răspuns:

Pai aici nu e vorba de alimentatie, tu trebuie sa faci exercitii, miscare pentru ca nu ai cum sa-ti schimbi regimul in cazul de fata.

| Athée a răspuns:

Mai importanta e sanatatea decat aspectul fizic! Mai bine fa sport, decat sa iti pui in pericol sanatatea.