| Goggler77 a întrebat:

stie cineva ce este CORN STERCH sau ce inseamna in limba romana, si de unde pot cumpara, va rog frumos, pentru cel mai bun raspuns FUNNDA+VOT, mersi mult.

6 răspunsuri:
| Daemoon a răspuns:

Amidon.

| C0olmonkey a răspuns:

Corn = porumb si starch = amidon, deci ar fi "AMIDON DE PORUMB".

Nu il confunda cu corn meal care e faina de borumb (malaiul).

Intr-un super/hypermarket ar trebui sa gasesti. Gasesti si cu putin noroc si la magazinele de cartier.

Sper ca te-am ajutat si sper ca o sa il gasesti prin magazine. Succes!

| Alex_6294 a răspuns:

Amidon de porumb.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate vrei să te referi la "CORN STARCH", nu "CORN STERCH" happy

CORN STARCH = amidon de porumb.

Ar TREBUI să găseşti aproape în orice magazin de cartier sau în super/hiper-market!

Sărbători fericite!

| Zenithf a răspuns:

Cred ca este vorba de renumitul sirop obtinut din amidonul modificat de porumb high fructoze corn syrup, un indulcitor periculos pentru organism care este introdus in sucurile din comert si in multe alte alimente procesate, conserve, mezeluri, etc.
Nu stiu daca este acelasi lucru cu cel folosit in pescuit:
http://www.shopmania.ro/......l-32767862

| Zenithf a răspuns:

Iar daca vrei amidon (starch in engleza), uite aici:
http://www.shopmania.ro/......a-52375346