| MmoooTtttt a întrebat:

Dau funda pentru cel mai bun raspuns.
Care sunt cele mai bogate mancaruri/alimente in carbohidrati.
Care sunt cele mai bogate mancaruri/alimente in proteine.
Vreau un top 5-10 pentru fiecare, macar pe care le stiti/le gasiti, va rog frumos happy

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Carbs : orez, cereale integrale de toate felurile, paste, quinoa.
Proteine : carne de vita/curcan/pui/peste slab, oua [albus ], branza cottage slaba.

| WhiteLife a răspuns:

La carbohidrați poți pune tot ce conține faina (pâine, prăjituri), iar la proteine, pe lângă ce zice Alina mai sunt soia, linte, năut, fasole (dar nu sunt asa bogate cum e carnea).