| Teo a întrebat:

Scuzatima pentru categorie.
Ce ar trebui sa fac pentru a putea da jos de pe mine cateva kg.Am o nunta in luna Iulie si m-am cam ingrasat putin si as vrea ca pana atuci sa mai slabesc un pic.
Voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| queenC a răspuns:

Pai cea mai buna solutie este miscarea.Nu te infometa pentru ca risti sa te alegi cu o anemie de toata frumusetea! Incearca ca dupa fiecare masa de seara sa faci zilnic cate 10-15 abdomene si pe fiecare seara sa faci cu 5 mai multe.Pentru picioare vei outea alerga in jurul blocului de cateva ori zilnic si se vor observa rezultate.
Funda?

3 răspunsuri:
| nikol a răspuns:

Cel mai bine ca sa scapi de greutate ar fi:sa mananci mai mult salate, mananca mai putin decat trebuie sau ar mai fi metoda cu degetele in gat sa vomiti dar nu te sfatuiesc sa faci asa ceva ca iti srici stomacul ca a incercat o fata metoda asta intr-adevar a slabit mult dar stomacul e distrus nu mai poate manca cum trebuie

| noktambul a răspuns:

Nimic mai simplu : mancare de doua ori mai putina si miscare de doua ori mai multa decat pana acum! Pana acum i-ai furnizat organismului(prin alimentatie ) mai multe calorii decat ii erau necesare ca sa consume pentru a-ti furniza energia necesara activitatilor tale. Organismul si a facut "depozite" din caloriile ramase neconsumate. Acum da-i organismului mai putine calorii decat ar avea nevoie si astfel o sa il obligi sa apeleze la rezervele de calorii depozitate sub forma de grasime pe coapse, solduri, burta, fund. Succes! P.S. Trec cu vederea categoria la care ti-ai postat intrebarea. Nu pot trece cu vederea faptul ca nu le prea ai cu limba romana, cel putin in scris : "scuzatima'' in loc de "scuzati-ma", "un pic" in loc de "un pic" etc

| andreeatpu_9367 a răspuns:

Nu ai nevoie decat de vointahappy eu in vara am slabit in 3 luni 15 kg si nu cu o dieta ff stricta si nici mult sport desii toti iti recomanda asta. nu pot sa fac mult sport ma plictisesc repede. daca alegeam o dieta mai bogata si combinata cu mult sport ma plictiseam repede si ma lasam de ea. asa, mi-am mentinut greutatea, chiar si in prezent am tot cu 15 kg mai putin. daca vrei detalii tr un mesajbig grin