| farsa a întrebat:

Sora mea doreste sa dea examenul de engleza CHAMBRIDGE tongueET stie engleza dar eu consider ca nu suficient ...imi puteti spune e greu pentru clasa a 8a si sa imi dati ceva detalii? multumesc anticipat big grin

5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Daca se pregateste suficient de mult si isi doreste la fel de mult nu e chiar asa de greu. stiu pe cineva care a dat advance in clasa 8-a, si l-a luat cu A. Bafta!

| MissD a răspuns:

La cambridge nu e in fucntie de clasa ci de nivel. da first?

| αndï a răspuns:

Ce legatura are asta cu gastronomia? laughing

| shortcake a răspuns:

Nu poti spune daca este greu sau usor pentru clasa a 8-a, e relativ. Eu sunt a 8-a si am colege care l-au luat cu nota maxima, altele care l-au picat. Depinde de cunostintele fiecaruia.
E mai bine sa dea intai o simulare, sa vada cam cat stie, si de abia apoi examenul.Simularea e undeva la 50 de lei din cate stiam eu, dar merita data.

Bafta!happy