| Bionicle a întrebat:

Stiti careva dintre voi despre spalare manuala? Acestea trebuie spalate in apa calda sau rece? Si cu detergent?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Totul se spală cu apă caldă. Folosești detergent sau săpun, ce vrei tu... Ori, ce ai în casă. Dacă ai detergent care conține balsam e (și) mai plăcut, decât săpunul. Însă, la final, trebuie să clătești bine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Apa calda.Detergent manual pentru ca cel automat are spumare redusa.
Pui la muiat in apa calda cu o mana de detergent. Lasi sa inmoie cam o ora.Vei avea de frecat mai putin.
Nu uita sa clatesti in 2-3 ape sau pana iese apa limpede.

| Felys a răspuns:

Nu credeam ca vreodata cineva nu va stii ca inca se mai spala si la mana, ca nu orice este automatizat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spala in apa calda. Poti sa folosesti detergent automat sau exista si d-ala manual.

* Eu mai folosesc uneori sampoane care au mirosul fain, ramane mirosul mult mai bine imprimat in material si pentru o durata mai lunga de timp.

Dupa intr-un lighean pui apa si balsam si le lasi acolo un pic ca sa prinda miros si sa fie mai moi, le storci si le intinzi afara sau in casa. Daca le intinzi in casa mirosul se pastreaza mai bine si hainele o sa miroasa mai mult timp fain.

Ah si mai stiu ca o sa-ti simti mainile ca dracu. laughing

Sper ca te-am ajutat. happy

| YesorNo a răspuns:

Hainele (probabil) trebuie spalate in apa calda si cu detergent MANUAL.

| Sorryeees a răspuns:

Pai pui haina in apa calda, pana se imbiba cu apa dupa pui detergent "freci" pana se curata.schimbi apa o data sau de doua si daca vrei pui lenor si dupa clatesti iar.