| Sara2 a întrebat:

Sunt f suparata, am intrat la regim de la 1 ianuarie, insa imi este exagerat de greu, si non stop ma gandeam numai la "mancarea interzisa" in seara asta mi-au venit dracii si nervii ca nu mai suport pestele, pieptul de pui si salatele, si m-am dus mi-am luat o ciocolata o punga de chipsuri si o cola, am mancat am baut, acum imi pare rau, ce sa fac sa nu mai am iesiri din astea? mentionez ca sunt o persoana extrem de pofticioasa si imi este greu sa ma abtin
p.s. am incercat sa inlocuiesc dulciurile cu fructe, dar nu se compara, urasc fructele crying

8 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu îţi trebuie o schimbare de alimentaţie, ci o schimbare de mentalitate. Adică să conştientizezi de ce nu e bine să mănânci prea multe grăsimi, fast-food, cola, etc. Pentru asta, dă un search pe Google să vezi ce şi cum, poate te convingi. Şi dacă AI NEVOIE să slăbeşti, apoi fă rost de nişte coloană vertebrală şi fii tare, ce naiba!

| shannygelu a răspuns:

Ce inaltime si cate kilograme ai?

| papusica987 a răspuns:

Asa patesc si eu.
mereu zic gata de azi ma apuc de cura...asta pana vad ceva dulcehee hee
mai astept putin si TREBUIE sa reusesc ca vine vara love struck si trebuie sa fiu slaba.
pe mine ma motiveaza sa-i vad pe altii ca au reusit sa slabeasca zeci de kilograme si asa ma ambitionez si dau si eu 2, 3 jos sau cate am nevoie.

| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Poti manca chiar si gratare si supe dar fara taitei. Uite ce sfat iti dau, o zi pe saptamana, cel mai bine ar fi vinerea sa iti faci o prajitura si sa bei o doza de cola... va fi "dezlegare" la mancare laughing.Va trebuii ca sambata sau ziua urmatoare dupa cea cu dezlegare sa faci putin mai mult sport.
Nu te forta cu dieta, ai voie orice fel de carne, atata timp cat nu e prajita sau gatita la cuptor in afara de gratar acela poate fi mancat, ei bine, la gratar sau in tigaie... laughing [muschi file, carne de curcan fiarta in supa, oua fierte. etc. ]

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Trebuie sa ai ambitie.este greu un pic

| PirvuDaniel1996 a răspuns:

Trebuie sa te dezveti de macarea proasta mananca ceva sanatos care sa-ti placa si sa si slabesti de la el cum ar fi alea de arata la tv incearca poate o sa mearga Funda!

| TooManyXoxoA a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa intri la regim, mai rau iti face, te face sa te gandesti mereu la mancarea pe care nu o poti manca, asa ca iti recomand sa mananci ce vrei tu, dar cu o anumita masura (sa nu exagerezi) big grin

| Marmelade97 a răspuns:

Asculta aici...ca sa slabesti nu trebuie sa te abti de la nu stiu ce alimente...mananca cu masura si incearca sa respecti cele 3 mese principale ale zilei, plus cele 2 gustari intre mese. Dimineata incearaca sa mananci un ou fiert fara sare plus doua-trei alune sau nuci si un mar si ai energia necesara. La pranz trebuie sa mananci ceva mai consistent cum ar fi un gratar cu niste legume sau cu orez plus o salata. Cat despre seara poti manca niste legume innabusite sau niste paste fara carne si fara grasimi. Meniul pe o zi poti sa il ajustezi pentru propriile tale nevoi si pofte. Despre sucurile "fizzy" pot sa iti spun ca eu am incercat sa ma feresc de ele de ceva timp. In primul rand ca iti macina tot ce ai prin stomac si in al doilea rand pateaza dintii maxim. Asa ca grija cand mananci si cat mananci din fiecare. Good luck! big grin