| AvalohAlyn a întrebat:

Un sampon bun anti matreata? Dar sa fie bun ca am mai incercat multe si nu a mers, nu a disparut matreata.Am foarte multa cateodata si ma spal des.

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Anti matreata stiu ca sunt bune cele de la Clear, Head&Shoulders si Gerovital. Acuma nu stiu care iti dau tie rezultate.

13 răspunsuri:
| VelaJohnny a răspuns:

Frate, mergi la dermatolog, am avut si eu probleme, iar sampoanele astea comerciale nu fac nimic bun, doar pe moment, medicul dermatolog e in stare sa te ajute sa scapi de ea. E pe baza de hormoni si numai un specialist stie ce sa iti prescrie.

| AvalohAlyn explică (pentru VelaJohnny):

Aha..multumesc.
Tu ce ai luat? Ce ti-a dat dermatologul?

| VelaJohnny a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Is multe forme de astfel de sampoane, mi le-a schimbat in fiecare luna, de vreo 3 luni ma tratez. Am avut si psioreazis sau cum se scrie, la fel tot o matreata pe fata in zona nasului, de la hormoni, pubertate, la fel ca si cosurile, nu au treaba cu relatiile sexuale. Ia-ti un bilet de trimitere de la medicul de familie ca sa nu platesti consultatia si du-te la dermatolog, se va uita la tine si iti va prescrie el ceva de inceput, dupa daca nu trece iti da ceva mai concentrat, nu is in masura sa iti spun eu ce sa folosesti. Succes!

| AvalohAlyn explică (pentru VelaJohnny):

Multumesc de raspuns, Johhny.Asa cred ca am sa fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CLEAR...Cel mai bun happy

| PeFuga a răspuns:

Un sampon care sa functioneze pentru toata lumea nu gasesti! Din pacate trebuie sa incerci pana dai peste unul care sa ti se potriveasca si pe care sa il agreeze scalpul tau. Poti incerca sampoane dermato-cosmetice pe care le gasesti in farmacii (Herbosophy, Vichy, etc. poti cere recomandarea farmacistei). Sunt de 3-4 ori mai scumpe fata de cele din comert, dar dau rezultate mult mai bune. Important este sa ai rabdare, e posibil ca rezultatele sa apara dupa 3-4 spalari sau mai mult (adica sa nu dispara din prima matreata ci sa se reduca incet-incet).

| EneCristian a răspuns:

Incearca la farmacie sampon preparat stiu ca e o cutiuta verde e foarte buna si te poti spala pe cap o data la 2 zile si nai probleme.

| Kisses a răspuns:

După ce ai pus sampon în palma dizolva o pastila de aspirina în sampon și pune la rădăcina parului și în maxim 2 spălări ai scăpat de mătreață. Și eu am avut mătreață și nu a mers cu niciun sampon. Mi-a spus o prietena de aspirina.

| AvalohAlyn explică (pentru Kisses):

Interesant.Nu stiam ca aspirina ajuta la asa ceva.
Multumesc frumoshappy

| Kisses a răspuns:

Poți citii și pe net despre aspirina, sa fii sigura ca nu e o informație eronata.

| biadia a răspuns:

Viziteaza un medic dermatolog si iti va recomanda el unul care ti se potriveste