| Laura927 a întrebat:

Urgent va rog!
Pot sa pun in cuptor 2 pizza simultan?( ma refer una mai sus si alta putin mai jos)
Primul raspuns corect primeste funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e cuptor electric cu doua rezistente, una sus si una jos merge. Dar daca vrei sa bagi in cuptorului de la aragaz..nu stiu, pentru ca are flaara doar jos.In fine, merge la cuptor cu doua rezistente dar cea de jis nu o lasi pe rezistenta, adica sub ea sa ai un gratar, spatiu si apoi cea de-a doua tava. Succes, si sa ma chemi sa ne delectam. Aduc eu vinul.tongue

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti. Nu exista decat riscul ca una sa se coaca mai repede ca cealalta.

| Druica20adi a răspuns:

Tu ce crezi? Incearca!

| Druica20adi a răspuns:

La jumatatea timpului poti schimba tavile pentru a se face uniformwinking

| Druica20adi a răspuns:

Dar crewd ca deja ai inceracat, spune/mi te rog cum a iesit!

| Laura927 explică (pentru Druica20adi):

Da merge ft okay, nu am avut nici o problema.

| RaluBaby a răspuns:

Daca ai un cuptor pe gaz nu iti recomand sa pui 2 pizza simultan la cuptor pentru ca cea de jos se va arde iar cea de sus va ramane necoapta.
Daca folosesti un cuptor electric cu incalzire atat sus cat si jos si ventilatie, poti sa gatesti 2 pizza fara nici un fel de problema.
Sper ca te-am lamurit.

| Cяιѕтιαη a răspuns:

Daca e supraetajat poti.