| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa mi fac niste gogosi, dar nu stiu unde sa pun aluatu ca sa creasca?!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! langa aragaz cu un ochi aprins, ori incalzesti o cratita cu apa si dupa ce fierbe, opresti focul si pui lighenasul deasupra cratitei...
mult succes!

7 răspunsuri:
| sweetjolly a răspuns:

Undeva la caldura. Langa un calorifer, sau nu stiu. Si sa fie invelit in multe prosoape\paturi. Spor big grin

| FlaviusC a răspuns:

Chiar daca sunt dj cred ca te pot ajuta:-)).Pui aluatu la caldura cu un prosop umed peste el pana isi dubleaza cantitatea.

| anyshor a răspuns:

Daca stai la bloc si ai calorifer pune oala acoperita cu un prosop pe calorifer. big grin Daca stai la tara pune`l langa soba. undeva la caldura

| CowboyxD a răspuns:

La caldura...sub o perna, prosoape...

| Rockart a răspuns:

Pui aluatul într-un caston mare, îl acoperi cu un prosop şi îl pui undeva la căldură.

Răspuns utilizator avertizat
| Loghin_Alina_1985 a răspuns:

Lasi aluatul sa creasca in voia lui la temperatura camerei.Il lasi pe masa in bucatarie.Pui un prosop peste el.Intr-o ora creste ca iese afara din castron.Eu asa fac si imi ies foarte bune gogosile si pufoase.