| cristianorudi7 a întrebat:

Am comandat o carte acum ceva timp, dar imediat dupa am luat aceeasi carte + una la pachet. Dupa ce am comandat cele 2 carti la pachet, am trimis mail ca sa imi anuleze prima comanda. Am primit mail-ul de confirmare a anularii comenzii primei carti. Dar ieri ma trezesc cu avizul de la prima carte in cutia postala. Cum procedez acum? Mersi de ajutor

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ai un numar de telefon ar trebui sa suni sa vorbesti cu ei

| valentingb a răspuns:

Le trimiti cartea inapoi, si iti primesti banii inapoi, pentru ca ei au confirmat anularea comenzii. Daca nu o confirmau, nu aveai ce face. Probabil cartea ta era deja pe drum cand ei au confirmat anularea, dar asta e problema lor, nu a ta. Daca sistemul lor e gresit, sa-l corecteze. Trimite-le mesaj la contact. Esti cetatean european si ai drepturilaughing)

| Morphines a răspuns:

Cauta pe site-ul editurii/magazinului online numarul de telefon pentru a comunica verbal ca ai anulat comanda si ai si primit mail de confirmare. Ti se va spune ce sa faci. Sa nu deschizi cartea, daca o primesti, pastreaz-o in formatul de colet si-ti vei primi banii inapoi!winking