| ReignForest a întrebat:

Am comandat pe 2 ianuarie de pe un site si m-a sunat una care lucra acolo(dupa 2 zile parca) să imi zica că e foarte aglomerat si ca comanda va fi livrată saptamana asta si ca ma suna curierul.Curierul nu m-a sunat si maine daca suna ce sa ii spun? Avand in vedere ca nu voi fi toata ziua acasa?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa vina in alta zi, asta ii spui

| sierra1 a răspuns:

"Curierul nu m-a sunat si maine daca suna ce sa ii spun...ca nu voi fi toata ziua acasa"

probabil o să fii poimâine!

| ReignForest explică (pentru sierra1):

Luni voi fi, in astea 3 zile nu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când te sună îi spui unde ești. Dacă nu ești acasă nu are cum sî îți livreze.

| Hammurabi a răspuns:

Îi spui curierului ziua în care ești acasă să îțp facă livrarea atunci.
Sper că ai făcut comanda cu plata ramburs.
Că dacă ai plătit deja anticipat... o să alergi tu după ei, nu ei după tine.

| helpforyou a răspuns:

Poate sa ridice si altcineva coletul. In principiu ar trebui sa primesti un cod pe SMS. Deci oricine are codul poate ridica coletul.

| Anonimul151 a răspuns:

Îi poți spune că nu ești acasă. Îl poți trimite la o persoană cunoscută care îl poate plăti ( dacă e cu ramburs ), iar când te vei întoarce vei lua coletul și îi vei da acelei persoane banii. Sau îi poți spune curierului, ori să lase curierul la sediu ori să programezi o anumită zi, pentru livrarea acestuia.
Dacă ai un awb primit, intra pe site ul firmei de curierat și vezi dacă au opțiunea de reprogramare livrare colet. Dacă nu ai awb, solicită-l de la expeditor.

| nukeyly a răspuns:

Sa-l lase la cineva din zona, vecin, magazin, easy box, sa-l arunce peste gard in curtea X eventual ii lasi o cheie ascunsa la vedere, etc.