| xBlacKx a întrebat:

Am cumparat de la CEL.RO un SSD M.2 care nu se potriveste la laptopul meu. Am incercat sa il returnez a doua zi, am completat si formularul. Raspunsul lor a fost ca nu il pot returna deoarece l-am ridicat personal.
Din cate stiu conform legii europene am dreptul legat 14 zile de retur fara vreun motiv.
In formularul de retur nu mai raspunde nimeni, iar la reclamatie nu mi-au raspuns nici dupa 5 zile.
Mai astept 2 3 zile si o sa ma duc personal la sediu sa fac scandal pentru ca nu am cu cine sa vorbesc.
Stie cineva ce pot face in acest caz?

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Doar la cumparaturi on line se aplica cele 14 zile.
Daca ai ridicat produsul personal se poate inlocui doar in cazul unei defectiuni sau se poate trimite in garantie,

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai la cumparaturile online se poate returna produsul in doua saptamani maxim.