| Leonard_Gelu_1980 a întrebat:

Am gasit un trenig adidas fainut si ieftin aici http://www.adidasitari.ro/cumpara/trening-adidas-chelsea -1125-4928387 cine ma poate ajuta sa imi spuna ce insemna microfibra?

1 răspuns:
| RockerChick a răspuns:

Microfibre
Denumirea de „microfibra" sugereaza fibre de micro dimensiuni, foarte fine, mai subtiri chair decat firul de matase naturala. In consecinta, ele pot absorbi umezeala mult mai bine decat fibrele de bumbac. Prin urmare, transpiratia este mult mai usor absorbita si eliberata in aer de catre aceste materiale, pielea care vine in contact cu ele ramanand uscata.

In ciuda fibrelor fine, materialele au un sistem de blocare a aerului, creat special pentru a pastra caldura dar a lasa in acealasi timp pielea sa respire.

Bucuraţi-vă de o calitate deosebita care confera confort, dand senzatia atingerii catifelate a pielii.

Deorece acarienii si polenii nu se pot dezvolta si trai in materialele de microfibra ele sunt alegerea ideala pentru persoanele care sufera de alergii.

Microfriblele sunt materiale foarte usor de intretinut cu condiţia respectării instrucţiunilor de îngrijire, intensitatea culorilor persisitand chiar şi după spălare frecventă.

Microfibrele sunt fabricate din poliester 100%.