| KatyKat a întrebat:

Am o intrebare destul de stupida, idk, dar in orice caz, ce trebuie pentru scoala, clasa a 8?

Răspuns Câştigător
| KhloeAfterDark a răspuns:

Nu e stupida happy
dar lista e asta:

-Ghiozdan (daca vechiul nu mai e in stare buna)

-Trusa de geometrie

-Creioane HB

-Creion mecanic

-Tempera

-Pensule

-Agenda

-Penar

-Pixuri cu gel [albastre si negre]

-Pixuri colorate

-Markere

-Mini calculator

-Bloc de desen

-2 caiete de muzica

-2 caiete de biologie

-5 caiete de matematica A5

-10 caiete dictando A5

- 5 caiete dictando A4

- Guma de sters

- Rezerve de creion mecanic

- Pasta corectoare

- Stilou

- Pic

- Mapa colorata pentru portofolii.

6 răspunsuri:
| happy_7964 a răspuns:

Nimic mai mult decat ce iti trebuia pentru clasa a 7a. Oricum iti vor spune profesorii ce vor pentru ca fiecare are pretentiile lui.
Mult succes la scoala!

| Minnie a răspuns:

Multa seriozitate, constiinciozitate

| Smile_3473 a răspuns:

laughing Intradevar! Ce-ai zice de niste caiete: dictando, matematica, muzica, biologie, geografie, un bloc de desen, penar echipat(pix, creion, guma de sters, etc.), ghiozdan?! Eventual sa-ti mai cumperi niste culegeri de exercitii sa exersezi. Ca materii o sa ai in plus Limba Latina, iar muzica si desen vei avea 0, 5 ore pe saptamana, adica intr-o saptamana faci muzica, saptamana viitoare faci desen. Altceva... nu stiu ce sa-ti mai zicthinking!

Bafta la scoala si spor la invatat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa refaci cateva clase. (parerea mea)

| IrinaAndreea a răspuns:

Ar trebui sa te inveti sa scrii corect in limba romana si nu in limbajul de messenger! straight face

| KhloeAfterDark a răspuns:

Thanx pentru fundisaa! happy