| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena foarte buna si a vazut o bloza la un magazin si mi-a spus si mie faza este ca la noi la scoala se cere bluza alba si la magazin nu mai are decat una pe alb.si daca o iau eu se va supara dar daca iau o bluza pe alta culoare (roz) nu voi avea la ce sa o asortez. ce sa fac?crying[nu stiu daca am ales categoria potrivitabig grin ma scuzati daca nu e binebig grin]

6 răspunsuri:
| stresat a răspuns:

Nu mai fi asa de egoista si cauta alta bluza alba. Nu cred ca e singura bluza alba din oras. Tii mai mult la prietena ta sau mai mult la imaginea ta?

| ionela_7741 a răspuns:

Pai ori o lasi pe ea sa cumpere bluza alba tu o cumperi pe cea roz si iti cumperi si ceva asortatla ea sau discuta cu ea si explica-i situatia poate nu se va supara

| catadoolce a răspuns:

O ei tu inainte ca sa o ia ea deoarece fii sigura ca ea ti-o va lua asa ca ia-o cat mai repede

| Princess_1053 a răspuns:

Odata am patit si eu asa am mers cu prietena mea cea mai buna si am vazut niste blugi care ii placeau la ea mult(si mie) si a zis ca o sa ii cumpere dar exact in seara aia mi i-a cumparat mie mami si cand i-am zis s-a inervat da nu eram eu de vina ca mami mi i-a cumparat nu puteam sa ii zic sa ii duca inapoi.Si s-a suparat pe mine si o zis ca acum o sa zica toti ca s-a luat dupa mine daca isi cumpara si ea si ne-am certat.Deci eu zic ca ori astepti pana mai primeste bluza dinaia alba(mai ales ca ea a vazut-o prima)si decat sa va certati mai bine renunti la o bluza decat la cea mai buna prietenalaughing asa zic eu:*

sper ca te-am ajutathappy:-H

| MisaPyon a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i cedezi bluza alba prietenei tale.
Daca vrei neaparat si tu acea bluza, asteapta pana la comanda urmatoare, nu te grabi sa o cumperi pe cea roz pentru ca la scoala vei avea de suferit daca profesorii sunt exigenti. In cel mai rau caz iti poti lua una gri happy

| ELLSSA a răspuns:

Lasa-o sa si-o cumpere.Cu siguranta ai sa vezi o alta bluza alba, poate chiar mai frumoasa decat aceea.