| Bondarel99 a întrebat:

Am primit mesaj de la DPD ca o sa mi se livreze azi o comanda pe care am facut-o ieri dimineata (de obicei imi vin coletele de pe-o zi pe alta) dar cand introduc awb-ul pe site imi arata doar "receptionare informatii colet (si adresa mea in paranteza)" ieri, dar nu apare ca ar fi fost ridicat de curier si dus la sediu apoi iesit in livrare etc. A mai patit cineva asa? Nu vreau sa sun la ei ca oricum nu raspunde nimeni

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să stai acasă că îți vine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai primit mesaj inseamna ca o sa vina coletul, poate nu au actualizat AWB-ul. DPD este jalnic ca curier. M-au pus de doua ori sa merg eu dupa colet pana in centrul orasului pentru ca ei "nu stiu orasul". Cumpara dracu un GPS sau renunta la job daca esti incapabil sa livrezi marfa, si dupa o masina de spalata ar trebuie sa merg pe jos sa o car in spate? Nu mai folosesc serviciile lor. Pana si fan curier iti vine la poarta.
Cam toate serviciile de curierat fac livrarile de pe o zi pe alta daca distanta e mica. Daca ai primit mesaj pe telefon inseamna ca vin.

| Bondarel99 explică (pentru anonim_4396):

A venit mai devreme. Acum m-am prins de ce imi aparea asa pe site. Firma de la care am comandat mi-a trimis pe mail un awb dar ala nu a fost expediat (cred ca doar il inregistrase in sistem cu datele mele) pentru ca atunci cand am primit mesaj de la DPD era alt awb scris acolo si ala era cel corect.

| Georgiana0216 a răspuns:

Buna!
Daca ai primit mesajul ca ti se va livra comanda, atunci va veni sigur. Poti suna curierul pe numarul din mesaj sa-ti spuna cu aproximatie ora la care va ajunge la tine. La fel am patit si eu azi cu un colet livrat de FUN COURIER. Pe site coletul se afla pe drum spre fan curier Ploiesti, dar curierul era la usa laughing)))))))))))) Nu este actualizata in timp real starea coletului si de asta apar astfel de situatii.

| Bondarel99 explică (pentru Georgiana0216):

Dar ideea e ca nr din mesaj nu e al curierului ca el m-a sunat dupa alt nr laughing
Oricum a venit pana la urma happy