| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cand cumpar o rochita cum stiu daca e originala (orochie de mireasa)
aceasta rochie de miresa arecall meristale swaroski
-este alba si contine mult sclipici auriu si argintiu si...etc
vanzatoarea imi spune ca este originaal dar nu cred ci de asta va intreb pe voi. rochia costa 5000 lei(50 de milioane)

3 răspunsuri:
| mariaw a răspuns:

Nu te increde in vanzatoare. De cele mai multe ori isi urmareste propriul interes(cum e si normal)

| VisezInNonCulori a răspuns:

Sunt multe de genul acesta, dar ceea ce conteaza este ca tie sa iti placa. Multe dintre rudele mele si-au facut la comanda ( rochia visurilor ) i-au descris-o croitorilor cum ar dori-o si acestia au facut-o, nu stiu cat a costat, dar rochiile au fost 100% originale. Rudele mele s-au inspirat din reviste cu rochite facand sincer, fara sa ma laud, o super combinatie, multe femei de la nunta spuneau '' si eu o sa imi iau la fel '' ma gandeam eu laughing o sa iti iei la anul' ca e originala, acum tu poti face cum crezi big grin eu consider o rochie facut-o de un croitor bun mult mai orginiala decat una de la magazin, bineinteles, croitorul sa fie perfectionist in domeniu happy Casa de piatra happy primesc fundita? smugsmug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cristale swaroski = cioburi de sticla = prosteala pe fata
Cauta ceva normal caci nu merita suma, chiar daca este vorba de rochia de nunta.