| Chirodeadavid a întrebat:

Bună aliexpress e de încredere? Nu am comandat niciodată

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Mai bine cauți pe Emag

| Korkodeln a răspuns:

Nu, e doar al 2-lea cel mai mare site de e-commerce din lume, apartinand celui mai bogat om din China, cum sa ai incredere in asa ceva, sunt dupa tine sa-ti ia banutii.

Lasand gluma la oparte Aliexpress este cel mai sigur site de vanzari din China, mult in fata celorlalte copii (Shein, DX, Tengu, etc). Problemele daca apar apar din cauza livratorilor locali si a sistemului vamal de la noi, care mai incurca, ratacesc, sau pur si si simplu fura pachetele. Dar chiar si asa iti primesti banii inapoi foarte rapid si au o politica de retur acceptabila, comanda fara grija dar tine minte ca e platforma e-comerce, nu au marfurile lor ca Amazon, sunt o multime de vanzatori independenti, uitat-te la review-uri si aprecieri. Pentru mai toate chestiie importante ai si review pe Youtube (mini PC, kituri de dezvoltate, electronice mai importante). Daca iei un dop de chiuveta de 0. 58EUR si nu se potriveste, asta e.
Stai departe de haine/incaltaminte falsificate, desi in ultima vreme au cam inceput sa-i scoata, am experiente bune cu marci proprii ale producatorilor asiatici care vor sa isi faca un renume.

| BabashaVlic a răspuns:

Am dat comanda de bec (d-ala bengos cu toate chestile posibile si care lumineaza forta ca john cena), insa cand a venit am descoperit ca a venit un cartof?